Řasy KOMBU 500g nekrájené

 

Tmavá řasa nazývaná také jako kombu, konbu, kelp nebo dashima se používá na přípravu vývaru dashi. Při vaření luštěnin, polévek, omáček. Balení obsahuje velké 40cm dlouhé pláty, ze kterých si ustřihnete potebné množství. 

Dostupnost Na dotaz
520 Kč
Kód produktu 000421
Kategorie Řasy
Položka byla vyprodána...
 

Mají vysoký obsah jódu, kyseliny glutamátové, vápníku a niacinu. Snižuje cholesterol, krevní tlak. Používá se při zánětu tlustého střeva.  Výborná je ke zkracování doby vaření např. u luštěnin. Zvyšuje stravitelnost jídla, zlepšuje aroma a chuť.

 

Příprava: ustřihněte si potřebné množství řasy, před použitím řasu omyjeme od soli. Řasu doporučujeme vařit společně s luštěninami, které změknou v mnohem kratší době a jsou stravitelnější. Vaří-li se v polévce, nesmí v ní zůstat příliš dlouho (jen 5-10 min.), protože pak přehluší všechny ostatní chuti. Jako koření se používá usušená v troubě a rozdrcená na prášek k ochucení polévek a salátů. Takto krátce vařenou řasu nevyhazujte, usušte a znovu použijte. Můžeme konzumovat i jako řasu, tu pak namáčíme nejlépe přes noc, min. však na 20-30 minut hodiny. Vaříme, dokud nezměkne (až 1 hod.). Organismus řasu dobře využije, je-li zcela měkká. Používá se také k ochucení obilných a zeleninových pokrmů

 

Možný bílý povlak na řasách není na závadu, jedná se o zaschlou mořskou sůl, kterou odstraníme opláchnutím před použitím. 

 

 

 

Vyrobeno v: Jižní Korea

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.